Nebojte se barev Určitě nejsme jediné, kdo si všiml, že drtivá většina outfitů obsahují malou škálu barev, respektive se pohybují od černé do černé s občasným zábleskem bílé. Někteří se bojí kombinovat, a proto raději zůstávají u jistoty, kterou jim černá nabízí. Černá je samozřejmě klasická barva, která nikdy neurazí, nedá se pokazit a působí tak jak potřebujeme. Někdy elegantně, jindy zase sportovně, ale nikdo se nemusí bát přidat trochu barev pro oživení. Stačí obyčejný doplněk v podobě náhrdelníku, náušnic, náramku či prstenu. Je tolik možností jak módní doplňky využít.

 Máme jedno hlavní pravidlo pro kombinování: Čím blíže jsou u sebe barvy, tím lépe působí. Naopak, čím dál jsou od sebe vzdálené, tím působí kontrastně. 
 


Nikdy nic nepokazíte, když zvolíte jeden výraznější kousek a zbytek sladíte neutrálně (například béžová, pudrová, šedá, bílá, černá…). Výrazný kousek dodá celému vzhledu, co potřebujete.
 Barevný kousek bude přitahovat pozornost, proto si dejte pozor, na jakou část těla chcete upozornit. Měla by to být ta část, se kterou jste spokojeni.

(zdroj: weheartit.com)

 Pokud ve vašem šatníku převládají studené barvy, opatrně s kombinováním společně s teplými. Nejste-li si jistí, jaké barvy kombinovat, neuděláte chybu, když jednu barvu použijete ve dvou odstínech – tmavá a světlá. Šperky a kabelky se spíše doporučují v těch sytějších barvách, pro jejich vyniknutí.