Blazer 100x jinak


  V tomhle článku bychom se rády zaměřily na blazery. Jak je kombinovat, jaké zvolit barvy a co je to vlastně ten blazer?
 Klasický blazer je jednořadové delší sako s lehkým sportovním nádechem. Jeho původ sahá do 19. století, kdy údajně britská královna Viktorie provedla oficiální návštěvu na vojenské lodi HMS Blazer, podle které dostal název. Kapitán vybavil svou posádku tmavě modrými saky s mosaznými knoflíky a královně se tak zalíbil, že jeho nošení prosadila i na ostatních lodí britské flotily. Odtud se rozšířil i na běžné nošení. Původní námořnický blazer byl dvouřadý, dnes se s takovým setkáte jen málo.
 Někdo by možná řekl, že blazer je příliš formální a v normálních situacích ho využít nemůžete. Není to pravda. Je to základní módní kus, který by neměl chybět v šatníku žádné z nás a využijete ho na každou příležitost. Do školy, do práce, na pohovor, rande či schůzku s přáteli. Vše záleží na zbytku outfitu, do kterého blazer ladíte.
 Existuje nespočet střihů, materiálů i barev. Každý si tak může najít ten správný, co bude sedět právě jemu. Základem je černý nebo tmavě modrý blazer, který sladíte téměř s čímkoliv. Jak ladit barvy najdete v předchozím článku tady. 
 Společně jsme vytvořily několik outfitů pro inspiraci ke kombinování blazeru. Stálo nás to plno nervů, ale nakonec jsme vybraly těchto šest variant. 

 Prvním příkladem tu máme zmiňovaný tmavě modrý blazer, který si společně s proužkovaným tričkem můžete vzít prakticky kamkoli a vůbec nic tím nepokazíte.

Další možností, která je vhodná na každodenní nošení, je klasika. Košile. My jsme zvolily béžovou barvu, ale ovšem není žádné pravidlo, které by zakazovalo i další. Určitě se nebojte kombinovat.
 Když vyměníte rifle za kalhoty, dostanete příklad formálního outfitu vhodný na pohovor či jiné příležitosti.


Šaty jsou tou nejromantičtější variantou, kterou můžete na rande zvolit. Co se týče blazerů, narazily jsme na pár problémů se sřihy, takže tady je lepší si dávat pozor. Ne všechny blazery na šaty sedí. Lepší je zvolit kratší střih zúžený v pase, který se bude navzájem se šaty doplňovat.
Kombinace dlouhé sukně a crop topu doplněná blazerem, také není špatná. Pohrajte si s doplňky a určitě se nebojte i barev.


Pokud máte raději ležérní styl, můžete blazer kombinovat i s roztrhanými riflemi, které dobře hrají s jednoduchým tričkem s potiskem.A jako poslední tu máme kombinaci s kraťasy. Obyčejné jednobarevné tričko, kraťasy a opět blazer, který tomu dodá úplně jiný směr. 


Takže pokud se ráno chystáte třeba do školy a moc se vám nechce vymýšlet co na sebe, nebojte se sáhnout po čemkoliv, co rádi nosíte a doplňte to správným blazerem :)

 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář :)